Do celosvetového mesiaca frankofónie sa aj tento rok zapojila Ekonomická fakulta a pre študentov stredných škôl pripravila 01.04.2022 súťažný kvíz. Cieľom kvízu bolo predovšetkým zabaviť sa, preveriť svoje vedomosti, ale aj dozvedieť sa nové zaujímavé veci z oblasti frankofónie. Kvíz bol určený stredoškolským študentom so záujmom o frankofóniu, pričom však nebolo nutné, aby francúzštinu ovládali. Tí najúspešnejší mohli získať zaujímavé ceny. Kvíz organizovali členovia francúzskeho programu dvoch diplomov z EkF s podporou SFUI – Slovensko-francúzskeho- univerzitného inštitútu.

Keďže zlepšenie pandemickej situácie umožnilo aj prezenčnú formu súťaže, kvíz sa konal v Univerzitnej knižnici TUKE. Zúčastnili sa ho 33 študentov z Rožňavy z Gymnázia P. J. Šafárika a študenti z Košíc, z gymnázií Poštová, Šrobárova a z gymnázia J.A. Komenského.

S radosťou môžeme konštatovať, že sa kvíz podaril, všetci sme sa niečo nové a zaujímavé dozvedeli a už teraz sa tešíme na ďalšie ročníky.

La Faculté d’économie a de nouveau participé au mois mondial de la francophonie et a préparé un quiz pour les lycéens le 1 avril 2022. L’objectif principal du quiz était de s’amuser, de tester les connaissances, mais aussi d’apprendre de nouvelles choses intéressantes dans le domaine de la francophonie. Le quiz était destiné aux lycéens intéressés par le français, mais ils n’avaient pas besoin de parler français. Les plus réussis pourraient gagner des prix intéressants. Le quiz a été organisé par des membres du programme francophone de deux diplômes de l‘EkF avec le soutien de l’IUFS – l’Institut universitaire franco-slovaque.

Comme la situation pandémique s’est améliorée, cela a permis un concours en présentiel. Le quiz a été organisé à la Bibliothèque universitaire de TUKE. Les participants étaient des 33 étudiants de Rožňava du lycée P. J. Šafárik et des étudiants des lycées de Košice, notamment de Poštová, Šrobárova et du lycée J.A. Comenius.

Nous sommes heureux que le quiz a été un succès, nous avons tous appris quelque chose de nouveau et d’intéressant et nous attendons déjà avec impatience les prochaines années.