Pôvodným zámerom programu dvoch diplomov bolo umožniť študentom zo zahraničia študovať na francúzskych univerzitách aj napriek tomu, že boli pre nich veľmi vzdialené alebo bolo toto štúdium finančne nedostupné.

Výuka vo francúzskom jazyku na Ekonomickej fakulte Technickej univerzity v Košiciach bola spustená v akademickom roku 2003/2004. Prví desiati absolventi získali diplom DEUG v októbri 2004. V akademickom roku 2004/2005 úspešne absolvovalo bakalársky stupeň štúdia Licence sedem študentov, ktorí si diplom prevzali v prítomnosti francúzskeho veľvyslanca a predstaviteľov z Technickej univerzity v Košiciach ako aj z Univerzity v Nice.

Najlepší študenti mali možnosť vycestovať na semestrálny študijný pobyt do Nice a študovať priamo na tejto univerzite. Túto možnosť od začiatku spustenia programu na EkF v roku 2003 už využilo mnoho študentov. Mnohí z nich sa rozhodli po úspešnom ukončení inžinierskeho štúdia na Ekf vrátiť do Nice, študovať ďalej a získať aj diplom Master 2. Iní (už bakalári) sa rozhodli pre  možnosť zúčastniť sa pobytu Erasmus aj druhýkrát a zvolili si 1- semestrový študijný pobyt na jednej z francúzskych univerzít, s ktorými má EkF podpísané Erasmus dohody – Versailles, Strasbourg, Lille, Le Havre.

Od akademického roku 2014/2015 majú študenti možnosť študovať na Univerzite v Nice dva semestre.

Prečítajte si: Zážitky a skúsenosti našich absolventov

Staňte sa aj vy súčasťou našej histórie!